Studentski savjetnici - povijest

Ovdje možete uputiti pitanja svojim studentskim savjetnicima ili Studentskom zboru Hrvatskih studija.
Post Reply
COCOCHANEL

Studentski savjetnici - povijest

Post by COCOCHANEL » 02 Nov 2008, 14:59

Sva pitanja nam možete postaviti ovdje

Leviathan

Re: Studentski savjetnici - povijest

Post by Leviathan » 03 Nov 2008, 22:54

Stara povijest hrvatskih prostora? Da li postoji kakva skripta?Ima li je tko?Predmet je prefakingubitačan.

rene_descartes

Post by rene_descartes » 03 Nov 2008, 22:56

Leviathan wrote:Stara povijest hrvatskih prostora? Da li postoji kakva skripta?Ima li je tko?Predmet je prefakingubitačan.
Nemaš skripte. Predmet meni nije prefakingubitačan. Zašto? Istina, većini je ovaj dio malo dosadan i naporan, ali postat će zanimljiviji kad se doše na razdoblje rimskog Ilirika, npr. Za ovaj pretpovijesni dio literatura su ti njezine prezentacije i predavanja i karte. Za kasnija razdoblja ono što je navedeno u literaturi. Jesi ti meni ostavio mail? Ja sam slao dio literature koji sam ostavio i na cd-u u knjižnici.

Leviathan

Post by Leviathan » 03 Nov 2008, 23:02

nisam? tnx. posaljem ti ga na pm.

COCOCHANEL

Post by COCOCHANEL » 04 Nov 2008, 08:14

Kako sam znao da će ovo biti prvo pitanje. I give my case!

koteze13

Post by koteze13 » 12 Jan 2009, 12:15

Leviathan wrote:Stara povijest hrvatskih prostora? Da li postoji kakva skripta?Ima li je tko?Predmet je prefakingubitačan.
nije tak strasno. pogledaj prezentacije sa predavanja, pogledaj opet prije ispita lisičara, za prapovijest ti je ona knjiga težakgegl-dimitrijević-pandžić vise nego dosta, a od ostalih stvari moras jako dobro znat zemljovide (tipa raspored naroda na području ilirika), ponovi one tekstove kaj vam je prof. dala za zadaće, pročitaj wilkesa i anrička svjedočanstva o istri, pročitaj čaču jer je jako dobar tekst, upamti raspored rimskih legija u hrvatskoj. batonski ustanak, rimsko delmatski ratovi, ilirski ratovi, histarski ratovi, rat cezara i pompeja i oktavijanova ratovanja su medu vaznijim temama.
sve ovo kaj sam sad nabrojio je onak po sjecanju, kaj sam ja radio i kaj mi je doslo na ispitu, mozda zvuci kao jako puno toga, al kad krenes ucit shvatis da toga uopce nema tak puno. bez konkurencije najvaznije su prezentacije s predavanja, i tvoje biljeske s predavanja.

Post Reply