Pitanja za studentski zbor

Ovdje možete uputiti pitanja svojim studentskim savjetnicima ili Studentskom zboru Hrvatskih studija.
bubimir13

Re: Pitanja za studentski zbor

Post by bubimir13 » 19 Oct 2009, 19:00

meni je sam čudno što SVI drugi faxevi zagrebačkog sveučilišta, uključujući i one kojima su predavanja počela istoga dana kad i kod nas, su dobili ixice jedino mi ne! Kako to? (retoričko pitanje). Zar ljudi u ovoj državi trebaju napravit pravu aferu da se nešto pokrene... mlad sam i ne kužim neke stvari to stoji al neću da me j*** u mozak i uskraćuju mi prava.... A povijest kaže da se revolucije događaju kad su ljudi gladni :D

Igrač u zaleđu

Post by Igrač u zaleđu » 20 Oct 2009, 01:18

bubimir13 wrote:meni je sam čudno što SVI drugi faxevi zagrebačkog sveučilišta, uključujući i one kojima su predavanja počela istoga dana kad i kod nas, su dobili ixice jedino mi ne! Kako to? (retoričko pitanje). Zar ljudi u ovoj državi trebaju napravit pravu aferu da se nešto pokrene... mlad sam i ne kužim neke stvari to stoji al neću da me j*** u mozak i uskraćuju mi prava.... A povijest kaže da se revolucije događaju kad su ljudi gladni :D
nebih htio spammat temu, ali ovo je krajnje čudno što se tiče xica... :shock:

Minerva

Post by Minerva » 21 Oct 2009, 14:28

Ima studenstki zbog ikakvog utjecaja na upise? Može li se netko od vas boriti da upisi na budu 3 tjedna nakon početka predavanja? Žalosno je što smo se preko studomata morali upisati nakon što smo počeli odlaziti na predavanja. Meni indeks još uvijek nije ovjeren, dala sam svaki kolegij koji sam upisala, stručnjaci za ISVU kažu da sam upisana, iako je meni gumb 'upiši godinu' još uvijek crvene boje.
Zbog nepotvrđenog indeksa da sam upisala drugu godinu meni dolaze troškovi, koje studentu upravo na pokaz indeksa ne bi trebali imati. Zbog prevelikih rupa u rasporedu(oko 15-ak sati tjedno gubikm zbog toga), ne mogu pronaći posao, a kući doalzim redovito prekorena zbog predavanja. Imam frku s novcima, a troškovi zbog 'neupisane' godine se samo gomilaju. Ne mogu niti produžiti članarinu u knjižnicama, student servisu..., a moj indeks, kada putujem vlakom s povlasticom od 50%, ništa mi više ne znači.
Brucošima je gore nego višim godinama, zbog iksica. Nespobobni naručitelji ili krivo napravljen ugovor, mislim da to njih ne zanima, oni žele na što imaju pravo i za što oni(ili MOZŠ) plaća svake za svaku godinu 5500 kuna, što nije malo.

bbbb

Post by bbbb » 21 Oct 2009, 15:52

Bok.. imam malu nejasnoću u svezi upisa u 3. godinu... Drugu sam godinu plaćala punu školarinu jer sam skupila manje od 60 bodova. Ove sam godine skupila 64 boda pa me zanima jel placam po onim tablicama ili ne. jer po prosjeku 3.3 bi mi trebalo onda ostati isto ako podliježem takvoj vrsti plaćanja. Unaprijed hvala na pomoći

kifla

Post by kifla » 21 Oct 2009, 23:24

Koliko cesto provjeravate svoj sluzbeni mail?
Zanimao bi me odgovor na upit koji sam poslala jos prije skoro dva tjedna, pa vas molim da provjerite.

Hvala

Minerva

Post by Minerva » 27 Oct 2009, 07:58

Vidim da je Studenstki zbor sam sebi postao stvrha.

Abaddon

Post by Abaddon » 28 Oct 2009, 11:53

a) sifilitična dekonstrukcija
b) nekakvo tijelo samo po sebi sterilno i kontraproduktivno
c) sastavljeno od studenata čije su kognitivne sposobnosti ekvivalentne egzotermnom produktu probavnog trakta (sa izuzetcima)
d) travestija

a + b + c + d = x
x = ?

:idea:

kifla

Post by kifla » 04 Nov 2009, 12:12

Sutra je vec mjesec dana kako ne dobivam odgovor na pitanje koje sam vam poslala.
Postoji li ikakva mogucnost da se sazna sto se dogada sa SZ Hrvatskih studija?

Hvala,
pozdrav

Minerva

Post by Minerva » 05 Nov 2009, 18:38

Koliko znam, organizirali su brucosijadu. Kao da se brucosi ne znaju zaboraviti i bez toga.

umiruće drvo

Post by umiruće drvo » 26 Mar 2010, 16:23

Minerva wrote:Koliko znam, organizirali su brucosijadu. Kao da se brucosi ne znaju zaboraviti i bez toga.
:lol: :lol: :lol:

Može li Knez ukloniti ovaj dio foruma jer njegov izgled upućuje na to da Hrvatski studiji uopće nemaju Studentski zbor, ili da su svi njegovi članovi umrli pa studenti svoja htijenja, primjedbe, prijedloge i pitanja mogu upućivati Bogu koji je dostupan samo u rimokatoličkim crkvama.

Moje pitanje:
Bože dragi, što da radim da index popunim kad učenje ne pali?

jelena696

Post by jelena696 » 06 May 2010, 19:17

Hoće li na HS biti održani studentski izbori?
Mislim, trebali su ali šuška se da se nije prijavio dovoljan broj ljudi za izbore za sastavnicu HS pa me zanima hoće li ponovno biti raspisane kandidature ili?
Također zašto nije bilo izbora za studentski zbor sveučilišta za koje ima dovoljno kandidata i listi?

Hvala unaprijed

rene_descartes

Post by rene_descartes » 06 May 2010, 19:55

jelena696 wrote:Hoće li na HS biti održani studentski izbori?
Mislim, trebali su ali šuška se da se nije prijavio dovoljan broj ljudi za izbore za sastavnicu HS pa me zanima hoće li ponovno biti raspisane kandidature ili?
Također zašto nije bilo izbora za studentski zbor sveučilišta za koje ima dovoljno kandidata i listi?

Hvala unaprijed
Koliko sam ja upoznat, izbori će biti tijekom svibnja, ne zna se još točno kada (možda se zna, ali ja ne znam). A za ovo drugo, pretpostavljam da će sve biti odjednom, tako da nećeš biti zakinuta za glasanja za SZ Sveučilišta.

irina_

Post by irina_ » 11 Jun 2010, 20:11

Bokić, imam jedno pitanje...

malo sam zbunjena s time koliko ispitnih rokova trebamo dobiti iz kojih predmeta.
Naime, primjetila sam da nam je vecina profesora dala po 3 zimska i 3 ljetna roka i cula sam da neki jos daju 2 jesenska.
No, ima i onih koji, iako se kolegij ne moze poloziti preko kolokvija, ustraju u samo 2 zimska i 2 ljetna roka. Za jesenski jos nemamo informacije...
S time da se jedan od ljetnih rokova oduzeo, tj. nemamo priliku na njega izaci jer se u 4. mjesecu odrzao predrok. Tako da je na kraju ispalo da iz tog predmeta ovo ljeto postoji jedna jedina prilika da ga polozimo. Ono sto je najgore je to da je taj predmet uvjet, i da bez njega ne mozemo izaci na neke druge ispite. Nigdje nisam uspjela naci nikakav pravilnik o tome pa me zanima kakve su profesorove obaveze i gdje mogu naci malo vise o tome.

Pozz :)

rene_descartes

Post by rene_descartes » 12 Jun 2010, 08:19

irina_ wrote:Bokić, imam jedno pitanje...

malo sam zbunjena s time koliko ispitnih rokova trebamo dobiti iz kojih predmeta.
Naime, primjetila sam da nam je vecina profesora dala po 3 zimska i 3 ljetna roka i cula sam da neki jos daju 2 jesenska.
No, ima i onih koji, iako se kolegij ne moze poloziti preko kolokvija, ustraju u samo 2 zimska i 2 ljetna roka. Za jesenski jos nemamo informacije...
S time da se jedan od ljetnih rokova oduzeo, tj. nemamo priliku na njega izaci jer se u 4. mjesecu odrzao predrok. Tako da je na kraju ispalo da iz tog predmeta ovo ljeto postoji jedna jedina prilika da ga polozimo. Ono sto je najgore je to da je taj predmet uvjet, i da bez njega ne mozemo izaci na neke druge ispite. Nigdje nisam uspjela naci nikakav pravilnik o tome pa me zanima kakve su profesorove obaveze i gdje mogu naci malo vise o tome.

Pozz :)
Načelno, profesor je dužan dati tri roka u veljači, tri roka u lipnju/srpnju, a za rujan ovisi o tome da li je tijekom semestra kad se taj kolegij slušao postojao kolokvij iz tog predmeta ili ne. Ukoliko su postojali kolokvij, onda u rujnu samo jedan rok, a ako nije, onda dva roka. Najbolje se javi pravobraniteljicama ili profesorici Jurišić.

logo

Re: koji je rok studiranja?

Post by logo » 24 Jun 2010, 12:11

Upisana sam po starom programu pa me zanima do kada je rok studiranja...2010 ili 2011?hvala najljepša :D

Post Reply