Pitanja za studentski zbor

Ovdje možete uputiti pitanja svojim studentskim savjetnicima ili Studentskom zboru Hrvatskih studija.
oaza

Re: Pitanja za studentski zbor

Post by oaza » 15 Jul 2009, 18:40

studentski zbor wrote:Dakle, opet ste dobili informacije za koje nitko drugi nije znao, i o njima nije bilo govora.
Svi koji su išli linearno idu i dalje, osim ako su neke ispite prenijeli, u tom slučaju podliježi pravilniku. Tablica oslobađanja je povoljnija nego ranije. Svi sa 4,5 se mogu osloboditi plaćanja.
Da, ovaj odgovor dolazi kasno zato što to oko čega ste digli paniku nije bila istina, a mi smo čekali zadnju odluku.

Pozdrav
Helena
A gdje se može naći ta tablica?

Hvala

studentski zbor

Post by studentski zbor » 16 Jul 2009, 15:28

Evo, baš ću pogledati jel ju imam u el. obliku, mi smo ju dobili papirnato. Mislim da bi ju trebala imati prof Jurišić.

Helena

Edit: evo.
Ako vidite.

Intervali uspješnosti Korekcije iznosa participacije
Od 4,41 do 4,50 - 60 %
Od 4,21 do 4,40 - 55 %
Od 4,01 do 4,20 - 45 %
Od 3,81 do 4,00 - 30 %
Od 3,61 do 3,80 - 20 %
Od 3,41 do 3,6 -10 %
Od 3,21 do 3,40 Nema korekcije
Od 3,01 do 3,20 + 10 %
Od 2,81 do 3,00 + 15 %
Od 2,61 do 2,80 + 20 %
Od 2,41 do 2,60 + 30 %
Od 2,21 do 2,40 + 40 %
Od 2,01 do 2,20 + 50 %

Još neki detalji. Ako je student sakupio u godini manje od 60 ECTS (ali iz propisanih predmeta, a ne da niste položili neki obavezni a jeste dodatna 3 iznorna- sve po planu mora biti položeno), podliježe pravilniku. Odnosno, plaća pola za 50-59 ECTS (2750kn) ili punu cijenu za manje od 50 ECTS.
Svi iznad 4,5 se oslobađaju.

Pozdrav!

cebelica

Post by cebelica » 03 Sep 2009, 18:06

Može malo objašnjenje te tablice
ja sam upisala 1.god. linearno i platila 1375.00kn sad imam 54 boda i prosjek 3.9
kako da izračunam koliko ću plaćat?
po prosjeku ili po tome da trebam platit pola cijene 2750kn pa na to -30% ili ????
bilo bi lijepo kad bi nam to netko objasnio :x

Jelena Jurišić

Post by Jelena Jurišić » 08 Sep 2009, 21:57

cebelica wrote:Može malo objašnjenje te tablice
ja sam upisala 1.god. linearno i platila 1375.00kn sad imam 54 boda i prosjek 3.9
kako da izračunam koliko ću plaćat?
po prosjeku ili po tome da trebam platit pola cijene 2750kn pa na to -30% ili ????
bilo bi lijepo kad bi nam to netko objasnio :x
Ako nemaš 60 ECTS onda nemaš pravo na popust.

marlene

Post by marlene » 11 Sep 2009, 18:14

Da li se gleda cjelokupan prosjek ili samo prosjek tekuće godine?

mlijeko_u_prahu

Post by mlijeko_u_prahu » 29 Sep 2009, 16:43

marlene wrote:Da li se gleda cjelokupan prosjek ili samo prosjek tekuće godine?
tekuće :)

bakho
Moderator

Post by bakho » 29 Sep 2009, 18:10

Cjelokupan, bar je tako zadnje profesorica Jurišić rekla.
"The only principle that does not inhibit progress is: anything goes."
Paul K. Feyerabend

rene_descartes

Post by rene_descartes » 29 Sep 2009, 18:13

marlene wrote:Da li se gleda cjelokupan prosjek ili samo prosjek tekuće godine?
Za što? U principu, mislim da se uvijek gleda prosjek svih ocjena, a ne samo tekuće godine.

bakho
Moderator

Post by bakho » 29 Sep 2009, 18:17

Da nadopunim (postano u threadu pitanja za profesorciu Jurišić, str. 286)
Jelena Jurišić wrote:
Ninach wrote:Profesorice Vi ste ranije odgovorili da se gleda samo prosjek tekuće akademske godine kod linearnog plačanja, a sad kažete da se gledaju oba prosjeka i 1. i 2. godine.
evo link na raniji post
http://www.hrstud.hr/phpBB3/viewtopic.p ... start=4035
Koje je na kraju?
Kriva sam! Obe se godine gledaju.
"The only principle that does not inhibit progress is: anything goes."
Paul K. Feyerabend

parker

Post by parker » 29 Sep 2009, 23:13

Imam pitanje vezano za raspored povijesti dvopredmetno. Opća povijest starog vijeka i stara povijest hrvatskih prostora u rasporedu imaju navedeno više termina, pa me zanima koliko puta tjedno imam predavanja iz tih kolegija? I da li ja biram između svih tih termina samo jedan i koliko predavanja traju vremenski(mislim da li traju sat i pol ili više)? Naime, malo me oznake na rasporedu za ta predavanja zbunjuju?

rene_descartes

Post by rene_descartes » 29 Sep 2009, 23:26

parker wrote:Imam pitanje vezano za raspored povijesti dvopredmetno. Opća povijest starog vijeka i stara povijest hrvatskih prostora u rasporedu imaju navedeno više termina, pa me zanima koliko puta tjedno imam predavanja iz tih kolegija? I da li ja biram između svih tih termina samo jedan i koliko predavanja traju vremenski(mislim da li traju sat i pol ili više)? Naime, malo me oznake na rasporedu za ta predavanja zbunjuju?
Oba ta kolegija ima svaka dva tjedna. Može se dogoditi da oba kolegija imaš u istom tjednu. Znači, Stara povijest hrvatskih prostora vam je utorkom svaki drugi tjedan 09:35 - 12:45, a Opća povijest starog vijeka srijedom 12:45 - 15:05 i četvrtkom 09:35 - 12:40. Malo jasnije?

parker

Post by parker » 29 Sep 2009, 23:29

rene_descartes wrote:
parker wrote:Imam pitanje vezano za raspored povijesti dvopredmetno. Opća povijest starog vijeka i stara povijest hrvatskih prostora u rasporedu imaju navedeno više termina, pa me zanima koliko puta tjedno imam predavanja iz tih kolegija? I da li ja biram između svih tih termina samo jedan i koliko predavanja traju vremenski(mislim da li traju sat i pol ili više)? Naime, malo me oznake na rasporedu za ta predavanja zbunjuju?
Oba ta kolegija ima svaka dva tjedna. Može se dogoditi da oba kolegija imaš u istom tjednu. Znači, Stara povijest hrvatskih prostora vam je utorkom svaki drugi tjedan 09:35 - 12:45, a Opća povijest starog vijeka srijedom 12:45 - 15:05 i četvrtkom 09:35 - 12:40. Malo jasnije?

U redu, shvatila sam. Hvala. :D
Ta predavanja počinju odmah prvi tjedan ( s obzirom na praznik) ili tek sljedeći?
Opću povijest starog vijeka mogu birati između srijede i četvrtka?

rene_descartes

Post by rene_descartes » 29 Sep 2009, 23:38

parker wrote:
rene_descartes wrote:

U redu, shvatila sam. Hvala. :D
Ta predavanja počinju odmah prvi tjedan ( s obzirom na praznik) ili tek sljedeći?
Opću povijest starog vijeka mogu birati između srijede i četvrtka?
Vrlo je vjerojatno da neće početi prvi tjedan, ali za svaki slučaj dođi u tim terminima na faks da vidiš. Ne biraš između srijede i četvrtka, nego predavanja imaš i srijedu i četvrtak. :-)

parker

Post by parker » 29 Sep 2009, 23:49

Imam još jedno pitanje vezano uz TZP. Da li mi možemo upisat bilo koji TZP bez obzira što sam ja upisla komunikologiju i povijest? Na rasporedu za komunikologiju je naveden jedan termin za informatički praktiku, znači li to da ja moram ići na to predavanje ili mogi izabrati akademski engleski?

rene_descartes

Post by rene_descartes » 29 Sep 2009, 23:57

parker wrote:Imam još jedno pitanje vezano uz TZP. Da li mi možemo upisat bilo koji TZP bez obzira što sam ja upisla komunikologiju i povijest? Na rasporedu za komunikologiju je naveden jedan termin za informatički praktiku, znači li to da ja moram ići na to predavanje ili mogi izabrati akademski engleski?
TI kao dvopredmetna trebaš u tri godine imati 9 bodova iz TZP-a, Akademski engleski ili njemački, Informatički praktikum i Osnove hrvatske jezične kulture. O tebi ovisi u kojem semestru i koliko. Možeš po semestru upisati 25 - 35 bodova, tu se računaju obvezni, izborni i TZP pa dobro iskombiniraj. Jasnije?

Post Reply