Pitanja za studentski zbor

Ovdje možete uputiti pitanja svojim studentskim savjetnicima ili Studentskom zboru Hrvatskih studija.
jelena696

Re: Pitanja za studentski zbor

Post by jelena696 » 11 May 2009, 11:00

vidim da se izabralo studentske pravobranitelje za Hrvatske studije :D , pa me zanima a koji način se to biralo pravobranitelja?
u zatvorenoj prostoriji s odrešenim ljudima bez prethodnog obavještavanja? tko je uopće mogao glasovati, samo odrešeni pripadnici studentskog zbora? ili pak svi studenti koje se nije obavijestilo? po kojem načelu se kandidiralo? po kojem principu se izabralo? po kojim pravilima se ovo odigralo?
ispričavam se ali mi se ovaj izbor čini netransparentnim pa me molim vas upoznajte na koji način se to biralo i po kojim pravilima? ne želim nikog napadati ali mi se čini da to studenti biraju, bar koliko sam upoznata sa načinom biranja na nekim drugim fakultetima
i takošer, došli su novi članovi studentskog zbora na mjesta onih koji su dali ostavke, takošer ista pitanja. po kojim pravilima, tko ih je kandidirao, po kojim načelima?

unapruijed zahvaljujem na odgovorima

studentski zbor

Post by studentski zbor » 11 May 2009, 22:59

Draga jelena, da li si ti bila na faksu zadnja tri tjedna? Da li si uopće bacila oko na obavijesti na oglasnoj ploči? Ako nisi, žao mi je, ali ubuduće ćeš morati, jer nije naš posao da idemo od studenta do studenta i vučemo ga za rukav da čita obavijesti. A oglasna je ploča direktno ispred vrata, nije da smo ju sakrili u tamni kutak hrstud.
Ako si bacila oko na ploču, zasigurno si primijetila da je dulje vrijeme na ploči stajao Pravilnik o izboru pravobranitelja, kao i obavijesti koje su se redovno mijenjale. Na prvoj je obavijesti bio poziv svim studentima da se prijave za pravobranitelje, i upozorenje da studenti imaju pravo izjasniti se o pravobranitelju, da imaju pravo doći na sjednicu na kojoj se bira st pravobranitelj, kao i napomena u vezi svih rokova za prijave/prigovore/sve ostalo. Tamo je bio i moj mail na koji si mogla uputiti sva pitanja i prigovore. Kada smo dobili motivacijska pisma i životopise pravobraniteljica, njihova je kandidatura objavljena na istoj oglasnoj ploči, s ponovnom napomenom i molbom da studenti iskoriste svoje pravo sugestije po tom pitanju. Opet je ostavljen kontakt. Nitko se nije javio.
U pravilniku, koji je praktički kopija pravilnika koji je napravio st pravobranitelj sveučilišta (uz dodanu klauzulu u zamjeniku prav), je sve lijepo objašnjeno. Takošer stoji i da studentski zbor bira pravobranitelja, a studenti imaju pravo sugestije. Da, tako se radi na čitavom sveučilištu. Kao što sam rekla, preslika prvog pravilnika.
Ukoliko želiš, postat ću pravilnik o izboru pravobranitelja sutra na forum.

Što se tiče drugog pitanja- da odgovorim i tebi i reneu. Filip je došao na mjesto "zamjenika" koji je dao ostavku, a ti "zamjenici" se biraju na mjesto predstavnika ovisno o broju glasova koji su dobili kada su se provodili izbori. Pojedinosti: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/298617.html Članak 6 i članak 15.

Anche, namjeravamo organizirati tribinu da ovo raspravimo, s time da je ovo očito ostalo samo u rukama st zbora. Postoji i ideja o prosvjedima (konkretna) koju ćemo vam izložiti. Ali nas nema baš puno, pa tako nema niti puno ideja :mrgreen: Pouzdajemo se u vas na tribini. Sve pojedinosti o održavanju tribine i ostale obavijesti o radu st zbora možete naći na oglasnoj ploči st zbora koja se nalazi direktno ispred (odnosno, iza kada ulazite) ulaza na prvi kat Hrvatskih studija.

Pozdrav,
Helena

Anche

Post by Anche » 12 May 2009, 01:23

zahvaljujem na odgovoru! :)

Abaddon

Post by Abaddon » 12 May 2009, 01:26

Postoji i ideja o prosvjedima (konkretna) koju ćemo vam izložiti. Ali nas nema baš puno, pa tako nema niti puno ideja :mrgreen: Pouzdajemo se u vas na tribini.
Oho, podjela na "nas" i "vas", "mi" i "vi", diksriminacija. I tako to.
Ono što sam zapravo htio napisati je :bibl: .

Pebbles

Post by Pebbles » 12 May 2009, 09:35

Abaddon wrote:
Oho, podjela na "nas" i "vas", "mi" i "vi", diksriminacija. I tako to.
Ono što sam zapravo htio napisati je :bibl: .

CMAKAČ

jelena696

Post by jelena696 » 12 May 2009, 12:23

da, bila sam na faksu kao i dosta mojih kolega koji postavljaju isto pitanje.
vidim obavijest je bila, na koji način ne želim komentirati ali bih htjela zamoliti ako je moguće da se ubuduće tako važne obavijesti stavljaju na službene stranice Hrvatskih studija jer kao što si i sam rekla netko se nije prijavio. zašto? možda zato što ne gledaju oglasnu ploču studentskog zbora, ali hrstud.hr da.
mislim da je sada prekasno da se stavlja pravilnik, ali zato ponovno apeliram da se obavijsti studente na svim mogućim razinama, od službene stranice do foruma, a ne samo na oglasnoj ploči jer očito nije dovoljno učinkovita.
zahvaljujem na odgovoru

studentski zbor

Post by studentski zbor » 12 May 2009, 12:56

Molim sve studente kojima su stvari još uvijek u prostorijama zaključane (vreće, hrana, neko kuhalo za hranu itd) da se jave na rasic.helena@gmail.com kako bi stvari mogli preuzeti.

Pozdrav,
Helena

Pebbles

Post by Pebbles » 12 May 2009, 15:28

a bilo bi zgodno i da pokupe staklene boce koje su odložili na ulazu u Nastavnu satniju 1.

Minerva

Post by Minerva » 25 May 2009, 15:46

Propuh u džepovima iliti kako ispisati zadaću s računala

Prije nekoliko tjedana printer i predavaonici Rijeka postao je disfunkcionalan. Papir nad njim kaže da se printanje moguće u novoj knjižnici. Prošli tjedan posjetila sam knjižnicu upravo s tom namjerom, gdje su mi rekla da ispis stranice košta 40 lipa, osim ako nemamo vlastiti papir, onda je besplatan. Ne da djelatnica u knjižnici moram otvoriti moj USB i dokument, pa htjela ili ne htjela mora pročitati makar naslov napisanog teksta, što ugrožava moju privatnost(naravno, da je netko ranije najavio, možda se niti ne bih obratila u knjižnicu HS za printanje; HS su nekoliko tjedana ranije imali slučajeva s ugrožavanjem privatnosti svojih studenata i nehumanog zatvaranje nekih kolega u prostorijama studija).Danas posjetim knjižnicu opet s tom namjerom, opet imam papir, ali moram platiti, 40 lipa. Srećom, nije se radilo o velikom broju stranica, pa sam progutala.
Postoji odrešeni broj kolegija za koje trebamo na računalo ispisati zadaću i zbog toga je ispis bio besplatan, svatko je mogao ispisivati što je htio. Danas postoje isti ti kolegiji, iste zadaće, a ispis košta. Toliko o studiju koji ćemo za godinu dana svi plaćati 5 500 kuna, bez obzira na uspjeh.
Zbore, vi se bolje razumijete u djelovanje studija. Je li moguće da studenti imaju svoj printer, pa makar netko morao pregledavati što printamo?

studentski zbor

Post by studentski zbor » 25 May 2009, 15:55

Već sam povukla to pitanje (naplaćivanje, ne pregledavanje), ali ne na svim "adresama" :mrgreen: . Razmišljala sam i što napraviti po tom pitanju, ali nisam imala nekih ideja pametnih, no ova mi se tvoja sviša.
U svakom slučaju bismo nešto poduzeli, evo javljam se momentalno ostatku zbora pa ćemo se javiti kad vidimo što se može napraviti.

Hvala na javljanju!

Pozdrav,
Helena

studentski zbor

Post by studentski zbor » 02 Jun 2009, 16:53

Danas je s tajnikom dogovoreno kako će printanje biti u Rijeci dostupno (i besplatno) sigurno do kraja ove akademske godine, a za dalje ćemo pokušati naći neko rješenje.

Dajte par dana da se odluka provede.

Pozdrav,
Helena

Minerva

Post by Minerva » 02 Jun 2009, 18:40

:happybirthday: (bez ovog birthday)
pozdrav odluci!

studentski zbor

Post by studentski zbor » 22 Jun 2009, 10:01

Iako je došlo do malih problema u komunikaciji na faksu- SVI STUDENTI MOGU BESPLATZNO PRINTATI DO KRAJA OVE AK. GOD U DVORANI "RIJEKA".
Također, vjerujem da ste primijetili da je u knjižnici jako vruće. Problem nije u štednji i slično, nego instalacije trenutno ne mogu podnijeti klima-uređaje koji su instalirani. Pokušava se riješiti problem pojačavanjem električne mreže.

Pozdrav,
Helena

njegovateljica

Post by njegovateljica » 26 Jun 2009, 02:08

OKO UKIDANJA LINEARNOG PLAĆANJA STUDIJA:
Naime, ako sam dobro shvatila, još se ne zna na koga će se to ukidanje odnositi.
Da li se to odnosi samo na studente koji će tek upisati fakultet? Na sve studente? Hoće li biti smanjenja školarine s obzirom na prosjek? Hoće li studentima koji npr. sada plaćaju 3000 kn ostati taj iznos do kraja studija, ali u skladu s novim pravilnikom (o plaćanju, bodovanju). Kada će se znati detalji, tj kada je sjednica?

Pozdrav, ovo sam c/p , što sam postala prof. Jurišić!
S kakvim informacijama studentski zbor raspolaže u vezi ovoga? Kako je moguće da se za takvo nešto saznaje preko foruma, zar niste bili upoznati s time od prije? Kako će studentski zbor djelovati po tom pitanju?

Hvala! :?

studentski zbor

Post by studentski zbor » 15 Jul 2009, 09:25

Dakle, opet ste dobili informacije za koje nitko drugi nije znao, i o njima nije bilo govora.
Svi koji su išli linearno idu i dalje, osim ako su neke ispite prenijeli, u tom slučaju podliježi pravilniku. Tablica oslobađanja je povoljnija nego ranije. Svi sa 4,5 se mogu osloboditi plaćanja.
Da, ovaj odgovor dolazi kasno zato što to oko čega ste digli paniku nije bila istina, a mi smo čekali zadnju odluku.

Pozdrav
Helena

Post Reply