ObAvIjEsTi :)

Forum studenata latinskog jezika Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu
Anche

ObAvIjEsTi :)

Post by Anche » 06 Nov 2008, 16:29

PozdraF, pozdraF!

Tu ćete ubuduće moći čitati i pisati obavijesti vezane za studij latinskoga jezika, je l'?
Naravno, i dalje se pridržavamo pravila pa onako...čitamo seeee!

I odmah da napišem obavijest:
U ponedjeljak će se u 13:30 (neslužbeni termin) održati sastanak svih latinista i profesora
oko osnutka famozne udruge. Dvoranu ćemo pronaći na licu mjesta. Weedimo se! :)

sdad

Re: ObAvIjEsTi :)

Post by sdad » 06 Nov 2008, 17:33

ante ocolus

Tajči

Post by Tajči » 10 Nov 2008, 19:53

Brucoši u petak imaju predavanje kod prof. Girardi-Jurkić. Profesorica će vas pustiti ranije pa poslije idemo zajedno do Arheološkog muzeja. Ispred muzeja se nalazimo u 12.30 sa studentima treće godine kroatologije. Imat ćemo stručno vodstvo, a profesorica će nam se pridružiti kasnije.

rene_descartes

Post by rene_descartes » 10 Nov 2008, 20:05

Tajči wrote:Brucoši u petak imaju predavanje kod prof. Girardi-Jurkić. Profesorica će vas pustiti ranije pa poslije idemo zajedno do Arheološkog muzeja. Ispred muzeja se nalazimo u 12.30 sa studentima treće godine kroatologije. Imat ćemo stručno vodstvo, a profesorica će nam se pridružiti kasnije.
Koliko će trajati u Arheološkom muzeju? Ja imam predavanje u 14:20 i volio bih stići. No ne nužno. :D

Tajči

Post by Tajči » 11 Nov 2008, 08:16

Imam i ja. Zaboravila sam pitat profu. Mislim da je bilo oko sat vremena kad sam ja bila zadnji put. U četvrtak ću joj reć. Kolko ja znam gledamo samo stalni postav vezan za Hrvatsku...Ilire.

Tajči

Post by Tajči » 10 Dec 2008, 21:04

Otkazan je izlet u Šćitarjevo. U petak, 19. 12. 2008. nastava će se normalno održati. Arheološki park Andautonia otvara se na proljeće.

Sime Demo

Post by Sime Demo » 05 Jul 2009, 23:27

Admoneantur studiosi nos Non. Quin. inchoaturos non hora nona, sed octava matutina.

sdad

Post by sdad » 07 Jul 2009, 14:51

Sime Demo wrote:Admoneantur studiosi nos Non. Quin. inchoaturos non hora nona, sed octava matutina.
ubuduce neka ovo stoji na glavnoj stranici di bi i trebale stajat obavijesti jer se ocito nemoze pouzdat u usmenu predaju.

ivančica maslačko

Post by ivančica maslačko » 08 Jul 2009, 13:13

Obavijest i stoji na stranici od fakulteta, pod ispitnim rokovima, a na nama je da dan prije nego idemo na ispit pogledamo u koliko je tocno sati ispit. Usmena predaja na odsjeku latinista na drugoj godini jako dobro funkcionira, a fascinantno je da osoba koja najmanje slusa druge dok pricaju i najmanje je kolegijalna od svih, sada svima predbacuje jer mu na kucnu adresu nisu poslali pismenu zamolbu da dodje na ispit.

Anche

Post by Anche » 09 Jul 2009, 13:37

xD
haha

sdad

Post by sdad » 09 Jul 2009, 13:46

ivančica maslačko wrote:Obavijest i stoji na stranici od fakulteta, pod ispitnim rokovima, a na nama je da dan prije nego idemo na ispit pogledamo u koliko je tocno sati ispit. Usmena predaja na odsjeku latinista na drugoj godini jako dobro funkcionira, a fascinantno je da osoba koja najmanje slusa druge dok pricaju i najmanje je kolegijalna od svih, sada svima predbacuje jer mu na kucnu adresu nisu poslali pismenu zamolbu da dodje na ispit.
tako je!!!
odmah postar da mi vice sa ulice.. aloooo ispit ti je u 8!

sdad

Post by sdad » 09 Jul 2009, 14:13

sdad wrote:
ivančica maslačko wrote:...i najmanje je kolegijalna od svih...
e ovo me bas sad zanima
ajde
obrazlozi ovo

ivančica maslačko

Post by ivančica maslačko » 09 Jul 2009, 15:02

sdad wrote:
sdad wrote:
ivančica maslačko wrote:...i najmanje je kolegijalna od svih...
e ovo me bas sad zanima
ajde
obrazlozi ovo

Pa jednostavno je. Kad si pomogo nekome u smislu da si podjelio nesto svoje? Ja se tog ne sjecam, izuzev danas kad sam prvi put od tebe dobila mail s etnologijom. Kad si nekome na ispitu nesto dosapnuo, ili dao da prepise? Nisi, jos si jednom prilikom rukom pokrio da se ne vidi. Ne zelim se prepucavat pogotov ne preko postova, samo ti kazem iskreno, barem to sta sam ja dozivjela.

sdad

Post by sdad » 09 Jul 2009, 15:16

kada sam podjelio nesto svoje?
mhm, ok da. a kad god nesto dobijem uvijek to saljem dalje, bilo od onog rjecnika, bilo od skripti i svega... nikad nista nisam zadrzao samo za sebe. uvijek sve svima javljam na velika vrata, bilo da se nesto malo promjenilo uvijek kontaktiram ljude, barem neke pa ih pitam je li vijest prosljedena dalje. na ispitima sapcem i sve kada znam, a to sto neznam e jebiga to je moj problem.

a kada smo vec kod toga, kada sam ja ikada bio kod nekoga od ljudi i zajedno s njima ucio ili demu ili bilo koji ispit? koliko puta sam bio pozvan?

ivančica maslačko

Post by ivančica maslačko » 09 Jul 2009, 16:03

Koliko si puta bio pozvan, tj. jesi li i zasto nisi, to moras pitat one koji su zvali. A to nisam ja. Sto se mene tice, ja ne mogu raditi kad nas je previse, i za mene vrijedi "previse babica, kilavo dijete." Tako da ja nikada ne zovem 10 ljudi kod sebe, pa ajmo svi raditi skupa, niti idem ako me netko zove a znam da ce nas biti previse. Opet ti ponavljam ono sto sam ja dozivjela, a to je konkretno da sam te 10ak pitanja pitala na jednom ispitu na prvoj godini i za sva si mi rekao "ne znam, cekaj, samo malo", a ja sam tebi rekla ama bas svako koje sam znala, i vidi cuda, ti si prosao a ja ne. Prolaz sad sam po sebi nije bitan, jer sam ja taj ispit kasnije dala, vec ti hocu reci nesto drugo. Ja tebi dakle velim odgovore kad me trazis, a kad ja tebe trazim ti mi mases rukom "Cekaj, cekaj, samo malo da napisem"- i ne odgovoris mi. Za neka si govorio da ne znas, a to je jednostavno nemoguce jer si na kraju prosao ispit a za prolaz ne bi mogao imati toliko krivih ili nerjesenih. Pa ne mozes mi reci da je to kolegijalno.

Post Reply