TZP za psihologe

Forum studenata psihologije Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu

Moderators: Psihobrucošica =), bakho

VanjaTena

Re: TZP za psihologe

Post by VanjaTena » 19 Aug 2011, 20:56

Sigurno ti je to sve jedan sat, ne dva. Tako je bilo sve ove godine.

QueenOfMagic

Post by QueenOfMagic » 19 Aug 2011, 21:30

VanjaTena wrote:Sigurno ti je to sve jedan sat, ne dva. Tako je bilo sve ove godine.
Ajme pogrešno sam skužila. Ti si mislila da ostali ENGLESKI imaju dva sata. Ajme, sorry. Hhhhh. :)

VanjaTena

Post by VanjaTena » 19 Aug 2011, 23:40

Mislila sam da kod drugih profesora imas razbijeno engleski na 2.puta tjedno po sat i pol, a vi kod andrake cete imati samo ponedjeljkom 3 sata u komadu :)

tantal

Post by tantal » 27 Aug 2011, 15:42

Jos se baš ne kužim u to prijavljivanje TZP predmeta za 1. godinu pa se nadam da će mi netko pomoć :D
Zanima me gdje mogu pogledat raspored predavanja TZP predmeta, jer sam na stranici studija našao samo raspored predavanja obaveznih i izbornih predmeta, ali ne i za TZP predmete.
U mejlu kojeg smo dobili piše da moramo izabrati najmanje 2 TZP predmeta, a na stranici studija pise da moramo najmanje 5 pa sad nezz kolko ih treba izabrati :S
Također me zanima koliko ECTS bodova treba imati da se prođe 1. godina, pa bi po tome izabrao predmete.
Hvala unaprijed.

VanjaTena

Post by VanjaTena » 27 Aug 2011, 16:52

Gledaš pod druge smjerove. Npr izabrao si tzp jezično stilske vježbe, to je studij kroatologije i gledas na rasporedu od kroatologije, ako ti je predmet sa povijesti, gledas na rasporedu s povijesti.

Moras iz tzp-ova na kraju 1.godine imati najmanje 24 ects boda, a najvise 30, a u 1.semestru minimalno 5 a maximalno 20, tako da ti fino pogledas koliko ti bodova nosi predmet kojeg zelis slusati, i zbrajas bodove, tako da ti mos u 1.semestru uzet jedan predmet da nosi 5 ectsa, ili 4 koji nose 5, ili 6 premeta kaj nose po 3 boda itd, ali moras voditi racuna o tome da na kraju godine moras imati 24 boda iz TZP-a pa si to rasporedi, prijedlog je da sto vise bodova nakupis u 1.semestru, da manje imas u 2.

Da prođeš godinu moras imati mislim 55, ali moraš upisati 60 bodova najmanje, a mozes i vise, sto znaci da mozeš u 2.godinu prenjeti 5 bodova (recimo ako padnes statistiku prenosis 4 boda). Jasnije?

tantal

Post by tantal » 27 Aug 2011, 18:45

Aha, kužim, puno hvala :D
A dal znas mozda kolko bih trebao skupiti bodova na drugim izbornim predmetima koji nisu TZP (npr. parapsihologija, evolucijska psihologija itd.)

bakho
Moderator

Post by bakho » 27 Aug 2011, 23:59

Moraš odslušat tri izborna predmeta u godini (dakle, u dva semestra tri kolegija) - svaki nosi 3 boda, to je dakle ukupno devet.
"The only principle that does not inhibit progress is: anything goes."
Paul K. Feyerabend

oujeaaa :)

Post by oujeaaa :) » 02 Sep 2011, 14:19

e a jel itko dobio ikakav odgovor na taj mail kaj ste poslali?mene je malo strah da nisam nekaj krivo il nekaj, a nisu mi nikaj odgovorili :D možda malo pretjerujem, al ono....nije mi baš svejedno :D

Salle

Post by Salle » 02 Sep 2011, 16:52

oujeaaa :) wrote:e a jel itko dobio ikakav odgovor na taj mail kaj ste poslali?mene je malo strah da nisam nekaj krivo il nekaj, a nisu mi nikaj odgovorili :D možda malo pretjerujem, al ono....nije mi baš svejedno :D
meni nisu odgovorili, ali su mi se na studomatu idući dan pojavili predmeti koje sam odabrao

oujeaaa :)

Post by oujeaaa :) » 04 Sep 2011, 16:48

Salle wrote:
meni nisu odgovorili, ali su mi se na studomatu idući dan pojavili predmeti koje sam odabrao
vidiš, tog se fakat nisam sjetila :D hvala :)

Anschluss

Post by Anschluss » 06 Sep 2011, 13:25

Jedan od TZP-a koje sam uzeo jest Opća povijest 20. stoljeća. Na rasporedu je ona stavljena pod 3. godinu(a ja sam brucoš jelte).
Jel to sve regularno i slušat ću povijest sa ekipom na 3. godini ili sam nešto krivo pokopčao?

VanjaTena

Post by VanjaTena » 06 Sep 2011, 16:13

Pa to je obvezan predmet studentima povijesti na 3.godini studija, a mi slusamo TZP normalno, nebitno s koje je on godine :) tako da da, sve 5, slusas predmet koji je njima obvezan, ko sto ce neki uzeti neke predmete s psihologije kao TZP, a tebi je to obvezan.

Anschluss

Post by Anschluss » 06 Sep 2011, 16:48

VanjaTena wrote:Pa to je obvezan predmet studentima povijesti na 3.godini studija, a mi slusamo TZP normalno, nebitno s koje je on godine :) tako da da, sve 5, slusas predmet koji je njima obvezan, ko sto ce neki uzeti neke predmete s psihologije kao TZP, a tebi je to obvezan.
Oki, hvala. :)

QueenOfMagic

Post by QueenOfMagic » 06 Sep 2011, 21:01

Anschluss wrote:Jedan od TZP-a koje sam uzeo jest Opća povijest 20. stoljeća. Na rasporedu je ona stavljena pod 3. godinu(a ja sam brucoš jelte).
Jel to sve regularno i slušat ću povijest sa ekipom na 3. godini ili sam nešto krivo pokopčao?
i ja sam uzela opću povijest :D
high five :cheereader:

Anschluss

Post by Anschluss » 07 Sep 2011, 12:57

QueenOfMagic wrote:
Anschluss wrote:Jedan od TZP-a koje sam uzeo jest Opća povijest 20. stoljeća. Na rasporedu je ona stavljena pod 3. godinu(a ja sam brucoš jelte).
i ja sam uzela opću povijest :D
high five :cheereader:
:D :D
Uf, već me uhvatila trema da ću biti jedini brucoš sa psihologije među povjesničarima sa 3. godine.

Post Reply