Izborni psihologijski

Forum studenata psihologije Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu

Moderators: Psihobrucošica =), bakho

bakho
Moderator

Re: Izborni psihologijski

Post by bakho » 26 Aug 2011, 23:53

Prije se mogao slušati i na prvoj godini, osnove stanične biologije i genetike mislim. Mislim da je tako još uvijek. I vjerojatno ćete moći u više termina ići na tjelesni, to ćete saznati na prvom terminu (plivanje, klizanje, Martinovka, itd.).
"The only principle that does not inhibit progress is: anything goes."
Paul K. Feyerabend

tantal

Post by tantal » 27 Aug 2011, 15:36

Upisao sam 1. godinu psihologije pa se jos ne snalazim previše sa ovim izbornima :S
Pretraživajući forum zaključio sam da u najuži krug izbora ulaze pozitivna, parapihologija i psihologija menadžmenta.
Al nezz kako kada i gdje cu ja prijavit te izborne predmete, s obzirom da preko mejla upisujem samo TZP predmeta, pa ako mi netko može pomoć.
Također nezz kolko ECTS bodova bi trebalo skupit da se prođe godina, pa ako mi netko može i na to pitanje odgovorit.
Hvala unaprijed :D

oaza

Post by oaza » 27 Aug 2011, 18:08

Što je sa izbornima na diplomskom? Koje preporučate? :D Gledala sam popis izbornih i većina zvuči primamljivo. :)

QueenOfMagic

Post by QueenOfMagic » 06 Sep 2011, 21:10

Ljudi, imam pitanje, a nisam sigurna gdje ga trebam postaviti, pa me uputite ili pomozite? Kako smo mi brucoši upisivali predmete preko mail-a ja sam sam izabrala dva izborna i oni su bili upisani u studomat, ali mi je sada upisan samo jedan!!!! Zna li itko zašto i mogu li upisati još jedan?

bakho
Moderator

Post by bakho » 06 Sep 2011, 23:51

@Queen of Magic: Nazovi faks pa pitaj? Možeš upisati više u idućem semestru (dakle, dva) ali predlažem ti da upišeš sad dva ako možeš a u idućem semestru samo jedan. Jel vam je u drugom semestru statistika, pa se bolje rasteretiti.

@oaza: Ja sam odslušao Psihologiju umjetnosti (super kolegij, Šverko + zanimljiva tema = genijalna kombinacija). Ako voliš puno rasprave i aktivnosti na satu, onda ga upiši. Izbor zanimanja isto kod Šverko - daje jaku teorijsku podlogu u teorijama izbora zanimanja i profesionalnog razvoja, ali i neke praktične stvarčice (poput programa profesionalne edukacije za osnovne i srednje škole, hrpe web alata, savjeti i upute za pisanje CV-a, cover lettera i slično). Meni super kolegij. Drugi semestar: Politička psihologija kod Franc. Meni najbolji kolegij na faksu, samo da se održao više od pet puta tijekom semestra (profa je bila jako zauzeta). Pripremaš se za svako predavanje, čitaš istraživanja i onda moraš raspravljati o njima. Psihologija braka i obitelji - Obradović. Isto jako dobar kolegij, bar meni bio. Možda malo dosadnjikav ponekad, ali tema je strašno zanimljiva, Obradović je u tom području tata-mata i možeš saznati jako puno o trendovima u istraživanju vani ali i posebice u Hrvatskoj. Eto. To je od onih koje sam ja odslušao.

@tantal: Moraš skupiti osamdeset bodova. S tim da je uvjetovano koliko moraš preko TZP-a (mislim negdje oko 23-26, provjeri) i koliko iz izbornih u godini (9 za izborne, znači tri kolegija u prva dva semestra).
Paul K. Feyerabend

QueenOfMagic

Post by QueenOfMagic » 07 Sep 2011, 11:31

Slala sam mail i sada mi je sve u redu. Znam da mogu u sljedećem semestru uzeti, ali su mi svi savjetovali da ovaj uzmem više da mi u sljedećem bude lakše.
A imam još jedno pitanje, zna li itko gdje se održava psihologija religioznosti? Je li unutar kampusa ili negdje u gradu???

Anschluss

Post by Anschluss » 07 Sep 2011, 13:00

QueenOfMagic wrote:Slala sam mail i sada mi je sve u redu. Znam da mogu u sljedećem semestru uzeti, ali su mi svi savjetovali da ovaj uzmem više da mi u sljedećem bude lakše.
A imam još jedno pitanje, zna li itko gdje se održava psihologija religioznosti? Je li unutar kampusa ili negdje u gradu???
:D
I ja sam uzeo psihologiju religioznosti.
:cheereader:

Nego, zanima me odgovor na isto pitanje...

marcca

Post by marcca » 08 Sep 2011, 09:29

bakho wrote: @tantal: Moraš skupiti osamdeset bodova. S tim da je uvjetovano koliko moraš preko TZP-a (mislim negdje oko 23-26, provjeri) i koliko iz izbornih u godini (9 za izborne, znači tri kolegija u prva dva semestra).
80?? Nije 60? :shock:

bakho
Moderator

Post by bakho » 08 Sep 2011, 19:57

Pardon, tipfeler. 60. :mrgreen:
Paul K. Feyerabend

marcca

Post by marcca » 09 Sep 2011, 11:48

dogodi se i najboljima :mrgreen:

oaza

Post by oaza » 09 Sep 2011, 19:04

Hvala bakho ;)

Što se tiče psihologije religioznosti, slušala sam to prije dvije godine i tad se održavalo na faksu. Ne znam je li se sad situacija promijenila.

Rhaego

Post by Rhaego » 15 Sep 2011, 18:35

I ove godine ce se održati super kolegij Evolucijska psihologija koji je krenuo prošle godine.
Samo ove godine vas čeka nova i bolja skripta, predavanja sa više slikica i filmića,
eksperimenti, studentski projekti, konferencije, gostovanja i izleti :)
web; https://sites.google.com/site/evolucijskapsihologija/.
YouTube; http://www.youtube.com/user/evolucijska

Rhaego

Post by Rhaego » 15 Sep 2011, 18:37

uz kolegij Evolucijska Psihologija ove godine ide i novi i bolju kolegij Parapsihologija
koji je već zadnje tri godine jako na tragu novog projekta Michaela Shermera http://www.skeptic.com/eskeptic/11-08-31/#followShermer
gdje se bavimo uvodom u kritizno misljenje, znanstveni skepticizam i raskrinkavanjem svakakvih mitova i čarolija!
Ove godine, puno dinamicniji raspored zahvaljujuci podrsci strucnjaka iz CFI hrvatska! http://www.facebook.com/cfi.

QueenOfMagic

Post by QueenOfMagic » 15 Sep 2011, 22:16

Krasno, samo nam je malo kasno javljeno, jer smo mi morali prijaviti kolegije do 4.9.!

Rhaego

Post by Rhaego » 16 Sep 2011, 08:24

do sad smo mogli prvi tjedan mijenjati izborne,
samo odes kod Branaka Ivande i on ti promijeni u studomatu izborni kolegiji

Post Reply