Uvod u sociologiju

Forum studenata sociologije Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu
Post Reply
vedith

Uvod u sociologiju

Post by vedith » 15 Oct 2007, 15:56

Bok! :) Mislila sam uzeti ovaj predmet kao tzp. Moze li mi itko reci dojmove sa predavanja, je li tesko, kakav je ispit, kakav je profesor i tako to. Unaprijed hvala! :)

EDIT: E da, i kakav je predmet Politicka ekonomija? O cemu se tocno radi, dojmovi, itd.

Pebbles

Post by Pebbles » 15 Oct 2007, 20:36

hihihihi

samo uzmi srce !
usrećit ćeš se !

on topic - molim te da pročitaš na podforumu za sociologiju rasprave o ovom predmetu kao i o dotičnom profesoru. Nedgovorno je otvarati nove topice u potrazi za informacijama koje se dijele šakom i kapom na već nekoliko mjesta !

tecnick

Post by tecnick » 15 Oct 2007, 23:01

ovako za politicku ekonomiju pogledaj pod 'preporuka za tzp' da opet sve ne pisem :D a uvod nemoj uzeti, stvarno nemoj... mislim sta god ti tko rekao ako kod cimica naucis s razumijevanjem, proci ces, nitko tko je pao nece priznati, manje vise da je zasluzio, ako on stvarno vidi da sve sto kazes ujedno i razumijes, proci ces... al opet imas dvije knjige, koje moras pjevati, on je strog, pogotovo na pismenom, ne smije biti greske. jer to su temelji.. hmm, ne znam kaj da ti kazem.. mozes uzeti, ak se usudis :D onda opet ak to napravis nauci sve, sve, izadi na prvi rok sada i proci ces.. :D

vedith

Post by vedith » 15 Oct 2007, 23:28

Hvala puno puno! Ok ovo onda necu uzet, a i skuzila sam da mi se poklapa s engleskim, ali socijalnu ekonomiju cu definitivno uzet. Thanks jos jednom! :)

umiruće drvo

Post by umiruće drvo » 05 Feb 2008, 20:04

ispitni rokovi su vam 10.2 i 25.2 za ćimića.
gurajte malo emajlovima matića da dogovori rok u 4 mj.
preko njega do prof.ćimića do roka u 4 mj.

O-re-sa-ma

Post by O-re-sa-ma » 05 Feb 2008, 21:42

umiruće drvo wrote:ispitni rokovi su vam 10.2 i 25.2 za ćimića.
Već 10. je prvi rok?!I'll be damned....još kad bih samo znala na šta da se koncentriram dok učim za uvod....sve je to meni zbrda zdola.

umiruće drvo

Post by umiruće drvo » 05 Feb 2008, 22:24

O-re-sa-ma wrote:
umiruće drvo wrote:ispitni rokovi su vam 10.2 i 25.2 za ćimića.
Već 10. je prvi rok?!I'll be damned....još kad bih samo znala na šta da se koncentriram dok učim za uvod....sve je to meni zbrda zdola.
sorry,11.02 javlja pouzdaniji izbor ali ovaj 25 je točan.

ne znam za ispit ja ionako izlazim u 4 mj.
prof.matić je rekao da će dogovoriti jedan nadnevak u četvrtom mjesecu
za ispit s profesorom ćimićem.
to mi najviše odgovara.

ali budem išla slušati ispit,da vidim kako to zvuči.

pratite oglasnu ploču za Ćimića,njega emajl ne dodiruje,samo ljudska ruka uživo i malo pojačan ton glasa(slab sluh)
vezano uz promjene.

capt. Picard

Post by capt. Picard » 06 Feb 2008, 19:14

zar nije žalosno da u ovo doba naše zemlje sa pozamašnim brojem nezaposlenih, nama "uvod u sociologiju" (nešto što bi trebalo bit najjednostavnije ) drži čovjek koji ne zna što je komp?

Cile

Post by Cile » 06 Feb 2008, 23:06

capt. Picard wrote:zar nije žalosno da u ovo doba naše zemlje sa pozamašnim brojem nezaposlenih, nama "uvod u sociologiju" (nešto što bi trebalo bit najjednostavnije ) drži čovjek koji ne zna što je komp?
Mozda nezna sto je komp, ali o sociologiji zna jaaaako puno. A kolko znam da predaje uvod u sociologiju a ne informatiku.

Pebbles

Post by Pebbles » 07 Feb 2008, 14:23

capt. Picard wrote:zar nije žalosno da u ovo doba naše zemlje sa pozamašnim brojem nezaposlenih, nama "uvod u sociologiju" (nešto što bi trebalo bit najjednostavnije ) drži čovjek koji ne zna što je komp?
*zapanjen pogled u ekran računala

umiruće drvo

Post by umiruće drvo » 07 Feb 2008, 20:59

čovjek je stara garda,budete vidjeli kod njega na ispitu.
daleko je on od petka,peračkovića i kompanije....
:lol: :lol: :lol:

budete vidjeli što je kod njega imati 2 a što kod ostalih.

ako se ne varam,kod stare garde pismeni je najmanji problem.
jer ga općenito i nema(ima samo pisanje koncepta)
a na usmenom ako ne znate stručno izlagati što ste naučili možete zaboraviti svoju 5.

ili prolaz.

živjela stara garda!

ne možete očekivati od enkoga da se od 50 pa nadalje zainteresir az ainformatiku.
ali mogli su mu dodati pomoćnika koji bi bio umrežen i imao uho z anaša pitanja uz odgovore.

Pebbles

Post by Pebbles » 08 Feb 2008, 09:39

za Ćimića postoji skripta sa najčešćim pitanjima - ali odgovori u skriptu su u najmanju ruku nepotpuni. . .

treba nastupati sda puno samopuzdanja i povezivat maksimalno gradivo koje čovjek ispituje.

ljudi koji dobro vladaju Sustavnom u pravilu ne bi trebali imati previše problema s Ćimićm osim ako ne znaju usmeno izlagati !

pismeni je kod Ćimića samo kada je previše ljudi i to je (barem meni) pušiona.

na usmenom se možeš s njime zapričati jer je on u biti naklonjen studentima.

Nekrofor

Post by Nekrofor » 08 Feb 2008, 12:31

...ti si budala :roll:
umirujuća je činjenica da ti najvjerojatnije nečeš nikada doći do njegove reputacije

on topic: ćimić je zahtjevan, ali ako naučiš i razumiješ gradivo, maximalno je korektan prema studentima. bolje ti je naučiti sve po malo, nego nešto jako dobro, a da o drugome nečemu nemas pojma.

capt. Picard

Post by capt. Picard » 08 Feb 2008, 17:25

meni uopće nije bila namjera osporavat stručnost prof. Ćimića niti ništa slično, samo sam htio skrenut pažnju na problem komunikacije izmešu njega i studenata. nema konzultacija, niti ga se može dobiti u svezi toga ako imamo pitanja...

slažem se sa "umireće drvo" da su mu zbog toga trebali dati pomoćnika ili asistenta koji je malo više potkovan

"živjela stara garda" = po mom mišljenju, to može biti dvosjekli mač, ali dobro svatko ima svoje mišljenje...

Pebbles

Post by Pebbles » 08 Feb 2008, 23:06

koliko ja znam - profesori koji dolaze iz Zadra/Pule - ne drže konzultacije kod nas na faksu.

tako je barem sa ovima s povijesti kojih je dosta.

Post Reply