Sociologija religije

Forum studenata sociologije Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu
mary

Sociologija religije

Post by mary » 18 Sep 2007, 11:40

Zanima me jel zna netko pitanja koja su bila na ljetnim rokovima i sad na ovom 1. jesenskom roku iz Sociologije religije? Odgovor može na pm. Hvala :P

sthwicked

Post by sthwicked » 19 Sep 2007, 15:30

ja cu malo oftopic, sorry...

zar ne bi bilo korisnije da se odgovor na tvoje pitanje obznani javno, umjesto tebi na pm, ipak su to informacije koje i drugi potrazuju... :wink:

mary

Post by mary » 19 Sep 2007, 17:24

sthwicked wrote:ja cu malo oftopic, sorry...

zar ne bi bilo korisnije da se odgovor na tvoje pitanje obznani javno, umjesto tebi na pm, ipak su to informacije koje i drugi potrazuju... :wink:
Napisala sam to tek toliko ako je nekome iz nekog razloga bed staviti ovdje javno pitanja. No posto tak i tak nitko nije nista napisao, svejedno je sto sam ja napisala :lol:

sthwicked

Post by sthwicked » 24 Sep 2007, 10:19

a sad cu te ja razveselit i stavit pitanja! ;)

ovo su sa oba jesenska roka na hr studijima

1. Tipovi transcendiranja kod Luckmanna
2. Religijske organizacije
3. Značajke znanstvenog pristupa religiji
4. Dimenzije religije kod Glocka
5. Suvremena religijska situacija

1. Značajke totemizma
2. Razine transcendencije kod Luckmanna
3. S kojim je religijskim organizacijama Vlada RH sklopila ugovor
4. Metodološki agnosticizam
5. Što su mistične organizacije u shvaćanju Ernsta Troettscha

a ovo su pitanja iz skripte koju mi je dao frend sa FFDI-a, ako treba nekome kompletna skripta sa odgovorima moze je skinuti tu http://rapidshare.com/files/57867872/ma ... itanja.doc , a ako zbog nekog razloga download ne radi, javite mi na pm ili na mail koji mozete vidjet u mom profilu pa vam saljem.

1. Religioznost kod Feuerbacha?
2. Metoda crkvene sociologije
3. Bog kod Simmela
4. Weberovo razlikovanje religijskog i magijskog djelovanja?
5. Weberovo objašnjenje konfucionizma
6. Protestantska etika: uzajamni odnos religije i društva s osvrtom na Kalvinizam
7. Što je u središtu u frankfurtskoj, a što u američkoj sociologiji religije?
8. Religija kod Humea
9. Durkheim – poimanje religije
10. Sakralno i profano – Durkheim
...
59. Mjerenje crkvene religioznosti prema La brasu s obzirom na crkvu i s obzirom na vjernike.

Ana1

Post by Ana1 » 11 Dec 2007, 12:49

a ima li netko popis literature za usmeni i nedaj Bože to vec skriptirano :D

frikusha

Post by frikusha » 20 Feb 2008, 11:12

kakav je ova predmet i jel ga mogu na prvoj godini uzet?

tanja_

Post by tanja_ » 20 Feb 2008, 14:20

frikusha wrote:jel ga mogu na prvoj godini uzet?
ne možeš...

afrinom

religije svijeta

Post by afrinom » 13 Mar 2008, 22:43

s obzirom da je ova tema bliska religijama svijeta, da ne otvaram bzv novu temu, jel bio tko na religijama svijeta? kakav je kolegij, prof, ima li seminara... ? zahvaljujem....

..bella..

Re: religije svijeta

Post by ..bella.. » 13 Mar 2008, 22:55

afrinom wrote:s obzirom da je ova tema bliska religijama svijeta, da ne otvaram bzv novu temu, jel bio tko na religijama svijeta? kakav je kolegij, prof, ima li seminara... ? zahvaljujem....
ej, ja sam bila..tek je bilo uvodno predavanje sad u pon pa ti još ne znam baš reć kakav je kolegij, ali čini se da će biti zanimljivo, prof. je ok, korektna, možda su joj predavanja malo monotona, ali bit će i seminara pa pretpostavljam da neće cijeli kolegij biti premonoton :) seminara ima, ali nisu obavezni i to je ukratko to :)
uostalom, doši pa sam procijeni :wink:

Nekrofor

Re: religije svijeta

Post by Nekrofor » 15 Mar 2008, 17:09

..bella.. wrote:
afrinom wrote:s obzirom da je ova tema bliska religijama svijeta, da ne otvaram bzv novu temu, jel bio tko na religijama svijeta? kakav je kolegij, prof, ima li seminara... ? zahvaljujem....
ej, ja sam bila..tek je bilo uvodno predavanje sad u pon pa ti još ne znam baš reć kakav je kolegij, ali čini se da će biti zanimljivo, prof. je ok, korektna, možda su joj predavanja malo monotona, ali bit će i seminara pa pretpostavljam da neće cijeli kolegij biti premonoton :) seminara ima, ali nisu obavezni i to je ukratko to :)
uostalom, doši pa sam procijeni :wink:
ako se nisi prijavila preko neta ili prof.osobno na mail, do proslog ponedjeljak, na mozes vise pristupiti kolegiju

Ana1

Post by Ana1 » 10 Apr 2008, 12:16

ima li netko skriptirane knjige za usmeni???????????

Ana1

Post by Ana1 » 11 Apr 2008, 10:53

ma zasto ovdije nitko ne odgovara???????????????????????????????????????????????????????????????

trivet

Post by trivet » 13 Apr 2008, 15:34

Ana1 wrote:ma zasto ovdije nitko ne odgovara?????????????????????????????????????????????
možda bi prikladnije pitanje bilo: "zašto nitko
nema skriptirane knjige za usmeni" :rolleye:

mju

Re: Sociologija religije

Post by mju » 13 Jun 2008, 10:59

a jel postoji osim te skripte s pitanjima i odgovorima možda i skripta knoblaucha??
i ima li netko slučajno i neke bilješke s predavanja?
zapravo, jel dovoljno proć samo tu skriptu pitanja i odgovora da se proše pismeni?
tnx :wink:

roxy

Re: Sociologija religije

Post by roxy » 20 Apr 2009, 10:01

jel ima netko skriptu za usmeni?

Post Reply